Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - PawelB

Strony: 1
1
Oświetlenie i rendering / Odp: DOF f/stop czy radius
« dnia: 25.12.2017 17:11:55 »
W sumie robią to samo, czyli służą do ustawienia głębi ostrości. F/stop reprezentuje wartości jakie można spotkać w prawdziwych aparatach tzn. w fotografii. Czyli dajmy na to robisz fotę obiektu, który stoi 2m od Ciebie i ustawiasz w aparacie F/stop na 5.6. Potem przechodzisz do blendera stawiasz obiekt 2m od kamery ustawiasz na niego focal point, f/stop na 5.6 i powinieneś uzyskać taką samą głębię ostrości jak przy prawdziwym zdjęciu.
Aby F/stop dawał w Blenderze te same efekty co f/stop w fotografii, wymiary obiektów i odległość punktu ostrzenia powinny byś w miarę te same.

https://www.szerokikadr.pl/poradnik/glebia-ostrosci-fotograficzny-srodek-wyrazu
Użytkownicy, którzy podziękowali za ten post: goten22

2
Zobacz teraz. Nie jest idealnie, ale może ujdzie.
Dodałem trochę loopów. Bevel dałem dwa razy i dla każdego oddzielnie ręcznie ustawiłem Vertex Groups.



Plik .blend wrzucam w załączniku.
Użytkownicy, którzy podziękowali za ten post: Mateusz

3
Work in progress (WIP) / Odp: Statek
« dnia: 03.09.2017 01:43:46 »
Dzięki Wszystkim za komentarze. :)

@Mad Max Podziwiam ludzi, którzy są wstanie połapać się w tych wszystkich linach. Sam widząc ich ilość lekko załamałem ręce. Olinowanie, które zrobiłem jest baardzo niedokładne. Starałem się osiągnąć w miarę realistyczny efek przy w miarę niedużym nakładzie pracy. Ciągle mnie korci, żeby zrobić w pełni poprawne olinowane, ale boję się pomyśleć ile by mi na to czasu zeszło.

@mrys Gdybyś jednak postanowił robić drewniany model, nie zapomnij o dokumentacji fotograficznej z procesu tworzenia. Przyda się przyszłym pokoleniom. Sam w poszukiwaniu referencji zaglądałem na różne strony dla modelarzy.

@Lukasz Olinowanie to poczciwe krzywe Beziera. Najpierw prowadziłem krzywą między dwoma punktami tj początkiem i końcem liny. Następnie pomiędzy tymi punktami dodawałem kolejny (W-->Subdivide) i starałem się tak manipulować punktami, żeby uzyskać w miarę naturalny układ. Niektóre liny, te cieńsze, nie są zaokrąglone, mają tylko cztery ścianki i smooth shading.
Generalnie całe olinowanie składa się z kilku powtarzających się układów lin, które w ramach potrzeb kopiowałem i delikatnie zmieniałem, tak żeby nie były identyczne.
Prawdopodobnie dałoby się liny zrobić używając symulacji, ale nie miałem okazji tego sprawdzać.
Użytkownicy, którzy podziękowali za ten post: Lukasz

4
Czyszczenie nic nie daje. Mogę w przeglądarce zaznaczyć "wersje na komputer", ale jest bez zmian. Landscape mode, a cóż to takiego? To to samo co "wersja na komputer" ?





Użytkownicy, którzy podziękowali za ten post: goten22

Strony: 1

* Wszystko dobre...

...co się dobrze kończy.
1998-2024
Dziękuję wszystkim, którzy pomagali tworzyć i rozwijać Blenderownię w tym czasie. Dziękuję użytkownikom za chęć korzystania z serwisu. Nawiększą satysfakcję mam z tego, że kilka karier zawodowych zaczęło się na tym forum. Oraz z tego, że Blender jest oprogramowaniem mainstreamowym.

Wasz były administrator
Mad Max

* Zaloguj




* Losowy obrazek

MIDO wiertnica

Wyświetleń: 1851
Autor: Tvaroog
w: MIDO wiertnica