Autor Wątek: Viewport  (Przeczytany 2728 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline hepa

Viewport
« dnia: 12.07.2024 12:46:06 »

Witam
jak zrobić, żeby przy większych modelach / większych scenkach, nie muliło Viewportu przy obracaniu myszką ?

Używam Cyclesa + GPU Nvidia 4070 - karta tylko do renderingu
Do Pulpitu używam iGPU płyty głównej
CPU: Intel Core i5-13500 + 64GB memory

jakiś pomysł
jakaś podpowiedź
 

Offline Piotr

Odp: Viewport
« Odpowiedź #1 dnia: 17.07.2024 14:35:21 »
Hej,

Musiałbym widzieć tą scenę. Może da się pogrupować obiekty w kolekcje i ukrywać te niepotrzebne w danym momencie?

Albo, jeżeli używasz dużo obiektów z włączonym Subdivisionem, możesz w opcjach renderowania odszukać Simplify > Viewport > Max Subdivision i ustawić np. na 1.

Offline hepa

Odp: Viewport
« Odpowiedź #2 dnia: 19.07.2024 07:43:42 »
Dzięki Piotr
wiedziałem, że można na Ciebie liczyć.
Szkoda, że ta strona wygasa, no ale cóż, jak pisze Mad Max -
Wszystko dobre...
...co się dobrze kończy.
 

Offline Piotr

Odp: Viewport
« Odpowiedź #3 dnia: 19.07.2024 20:55:45 »
Zdarza mi się jeszcze zajrzeć tutaj z sentymentu. Takie trochę 'liminal space'.
Facebook zabił fora, a Discord dobił. Mogliby chociaż na pocieszenie dodać taką funkcjonalność do swoich serwisów.

Offline Mortus

Odp: Viewport
« Odpowiedź #4 dnia: 23.07.2024 11:21:41 »
Ja tu nie tylko zaglądam, co nadal prowadzę swoje wipy. Chyba już tylko ja jeden, brakuje mi tego comiesięcznego wybierania najlepszej pracy ._.
Nie wiem jak FB, ale Discord jakiś czas temu dodał funkcję na kształt for. Można założyć sobie temat, w którym będzie prowadzona osobna od ogólnych czatów dyskusja. W mojej opinii krok w dobrą stronę, choć nadal preferuję tradycyjne fora.
Sorry za offtop, ale co się dzieje? Coś mnie ominęło? O co chodzi z tym 1998-2024? Nie mówcie mi, że blenderownia się jednak zamyka na dobre? ._.

Offline Mad Max

Odp: Viewport
« Odpowiedź #5 dnia: 23.07.2024 23:18:34 »
Jednak się zamyka. Statystyki mówią, że to już od dłuższego czasu serwis dla kilku osób, niezbyt zresztą aktywnych.  Będziemy się zwijać, jeszcze w tym roku jak sądzę.
 

Offline winhelp

Odp: Viewport
« Odpowiedź #6 dnia: 30.07.2024 20:05:14 »
Dzięki za (u)trzym(y)anie tego forum przez te wszystkie lata Mad Max i wszystkim użytkownikom za rady i wsparcie.

Offline Mad Max

Odp: Viewport
« Odpowiedź #7 dnia: 10.08.2024 12:36:52 »
Ja tu tylko sprzątam. Całą ciężką robotę odwalili inni.
 

 

* Wszystko dobre...

...co się dobrze kończy.
1998-2024
Dziękuję wszystkim, którzy pomagali tworzyć i rozwijać Blenderownię w tym czasie. Dziękuję użytkownikom za chęć korzystania z serwisu. Nawiększą satysfakcję mam z tego, że kilka karier zawodowych zaczęło się na tym forum. Oraz z tego, że Blender jest oprogramowaniem mainstreamowym.

Wasz były administrator
Mad Max

* Zaloguj




* Losowy obrazek

Barret M82A1 sniper rifle

Wyświetleń: 4063
Autor: Redforest
w: Prace Miesiąca